Milostenia - cheia care ne deschide ușile Împărăției Cerurilor…

Sâmbătă, 22 iulie 2017, după Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie și Slujba Parastasului, preotul paroh Andrei – Gabriel Ghiaur de la Parohia Fierbinți Târg, însoțit de îngrijitorul bisericesc Bratu Daniel, a împărțit daruri mai multor familii aflate în dificultate materială din comunitate. Pachete consistente au conținut produse de igienă, dulciuri și haine.Această activitate s-a datorat generozității enoriașilor și se înscrie în cadrul manifestărilor dedicate programului eparhial „2017 - Sfânta Liturghie – izvor de iubire și libertate în lumea contemporană”.A consemnat preot dr. Andrei – Gabriel GHIAUR de la Parohia Fierbinți Târg
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...