Parohia Fierbinti Târg
Site-ul oficial Parohia Fierbinţi Târg, cu hramurile Sfântul Mare Mucenic Gheorghe si Sfântul Apostol Andrei din Protopopiatul Urziceni al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor.

Vizionare de film religios la Parohia Fierbinți TârgNoutati
14-05-2019 14:21

Duminică, 12 mai 2019, după Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie, în sala Centrului multifuncțional Sfântul Apostol Andrei a Parohiei Fierbinți Târg, s-a desfășurat ora de cateheză săptămânală în cadrul căreia s-a vizionat filmul Risen: Misterul Înălțării (2016) în regia lui Kevin Reynolds. Cei prezenți au servit floricele de porumb (popcorn) și suc.

Această întâlnire s-a desfășurat în cadrul parteneriatului încheiat între Parohia Fierbinți Târg și Liceul Tehnologic din localitate, cu implicarea deosebită a domnului profesor de Religie, Ionuț Nicolescu. S-a convenit ca în fiecare lună, mai exact în cea de-a doua duminică din lună, cateheza săptămânală să fie rezultatul împreunei lucrări a preotului și a profesorului de Religie.

A consemnat preot dr. Andrei – Gabriel GHIAUR de la Parohia Fierbinți Târg