Menu Home

COMUNICAT: Astazi s-a lansat site-ul oficial al Fierbinti Targ – Protopopiatul Urziceni

Astazi, 02 septembrie 2014, a fost lansat oficial site-ul web al Parohiei Fierbinti Targ, situata in Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Slobozia, cu binecuvantarea PS Parinte Vincentiu, Episcopul Sloboziei si Calarasilor.

Site-ul va conține informații despre funcționarea și organizarea Bisericii din Fierbinti Targ, programul slujbelor si alte informații despre oficierea slujbelor si din parohie.

In prezent se lucreaza la realizarea unui calendar ortodox, urmand sa fie adaugate alte pagini cu datele de contact și adresa bisericii, știri și articole etc.

Realizarea site-ului face parte dintr-un program amplu, destinat crearii Retelei web a Episcopiei Sloboziei si Calarasilor, elaborat de Sectorul Media al Eparhiei noastre, in parteneriat cu Asociatia Lacasuri Ortodoxe, prin serviciul specializat in realizarea de site-uri web, gazduire si alte servicii si software la comanda, NETCreator.

Site-ul a fost inclus deja in reteaua web a Episcopiei Sloboziei si Calarasilor, informatiile publicate pe noul site fiind semnalate in sistemul informational amintit.

Parohia Fierbinti Targ

02.09.2014

Categories: Fără categorie

fierbinti-targ

Sari la conținut