Săvârșirea Liturghiei Darurilor mai înainte sfințite

Miercuri, 11 martie 2015, în a treia săptămână a Postului Mare, la Parohia Fierbinți Târg s-a săvârșit Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie a Darurilor mai înainte sfințite, urmată de Taina Sfântului Maslu spre folosul duhovnicesc al credincioșilor prezenți. Soborul preoților slujitori a fost format din: preacucernicul părinte Gheorghe Radu de la Parohia Fierbinții de Jos, preacucernicul părinte Viorel Olteanu de la Parohia Fierbinții de Sus, preacucernicul părinte Adrian Andrei de la Parohia Stroești și preacucernicul părinte Andrei – Gabriel Ghiaur în calitate de gazdă.

La momentul cuvenit predicii, părintele Andrei – Gabriel Ghiaur a ținut un cuvânt de învățătură despre ,,Importanța rugăciunii în viața creștinului”.