Menu Home

Grupul de cateheză al parohiei noastre a obținut locul II la concursul ,,Te Deum laudamus”

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte VINCENȚIU, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni a organizat în data de 02 aprilie 2015, conform graficului de activitate, concursul Te Deum Laudamus, aflat la cea de a XII-a ediție.

Evenimentul s-a adresat exclusiv copiilor ce alcătuiesc grupurile de cateheză ale parohiilor arondate și a avut loc în sala de activități a Protopopiatului Urziceni.

La cele trei secțiuni ale concursului și anume: cunoștințe religioase, cântări religioase și pictură religioasă au participat copii de la următoarele parohii: Manasia I, Valea Măcrișului, Gârbovi I, Lilieci, Fierbinți Târg, Pelinul, Manasia II, Sfântul Gheorghe și Jilavele II.

Rezultatele obținute de Cercul ,,Sf. M. Mc. Gheorghe” – Fierbinți Târg a obținut:

Premiul II la pictură religioasă – Panait Gabriela Daniela – Parohia Fierbinți Târg și locul IV la cunoștințe religioase – de echipa formată din: Năstase Ioana Cristiana; Gheorghe Lavinia; Ion Denisa și Olteanu Iulia Marina.

Categories: Fără categorie

fierbinti-targ

Sari la conținut