,,Școala altfel” în Parohia Fierbinți Târg

Miercuri, 08 aprilie 2015, în cadrul programului național ,,Școala altfel”, elevii de la Școala primară a Liceului Tehnologic Fierbinți Târg, însoțiți de doamnele învățătoare, au venit la biserica Parohiei Fierbinți Târg pentru a primi Sfintele Taine.

După ce s-au împărtășit, copii au vizionat un material realizat în PowerPoint despre ,,Viața și Patimile Domnului nostru Iisus Hristos” prezentat de părintele paroh Andrei – Gabriel Ghiaur. La final, toți participanții au primit cozonac de post, suc și o iconiță cu Sfântul Mare Mucenic Gheorghe, ocrotitorul spiritual al bisericii și localității Fierbinți Târg.

Programul educativ a continuat la școală, unde elevii au realizat felicitări și desene specifice perioadei pascale.