Menu Home

Daruri pascale oferite de Parohia Fierbinți Târg

În Vinerea Mare, preacucernicul părinte paroh Andrei – Gabriel Ghiaur de la Parohia Fierbinți Târg, însoțit de un consilier parohial, a desfășurat o activitate social – filantropică, care a constat în împărțirea de daruri specifice sărbătorilor pascale la 10 familii nevoiașe din parohie. De asemenea alte 10 pachete cu alimente neperisabile au fost date Parohiei Stroiești, în cadrul colectei pentru parohiile misionare și de gradul III desfășurate în cadrul Protopopiatului Urziceni.

Această faptă de milostenie a fost posibilă datorită generozității domnului Viorel Gheorghe, administratorul firmei SC. SYDONIA PROD SRL din Fierbinți Târg, care a oferit cele 20 de pachete consistente pentru ajutorarea acestor familii aflate în dificultate materială.

A consemnat preot drd. Andrei – Gabriel GHIAUR

Categories: Fără categorie

fierbinti-targ

Sari la conținut