Hramul bisericii parohiale

Joi, 23 aprilie 2015, când Biserica noastră dreptmăritoare creștină a sărbătorit pe Sfântul Mare Mucenic Gheorghe, biserica parohială din orașul Fierbinți Târg a îmbrăcat haine de sărbătoare.

După Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie, s-a săvârșit parastasul pentru slujitorii și ctitorii sfântului locaș trecuți la Domnului, la care au participat preoții Cercului pastoral Fierbinți – Dridu.

La momentul predicii PC Pr. Paroh Andrei – Gabriel Ghiaur a ținut un cuvânt de învățătură despre viața și minunile Sf. M. Mc. Gheorghe, în final cuvântării mulțumind preoților prezenți, pentru bucuria comuniunii slujirii, domnului primar Iusein Iuksel, domnului Viorel Gheorghe și enoriașilor parohiei pentru dragostea arătată prin ajutorul acordat pentru organizarea hramului și pentru prezență, ca manifestare a credinței lor.

A consemnat PC Pr. drd. Paroh Andrei – Gabriel Ghiaur