Menu Home

Rugăciune și cateheză la Centrul Medico – Social din Fierbinți Târg

Miercuri, 12 August 2015, seniorii de la Centrul Medico – Social din localitatea Fierbinți Târg au fost spovediți și împărtășiți cu Sfintele Taine de către preotul Andrei – Gabriel Ghiaur de la Parohia Fierbinți Târg, dat fiind faptul că ne aflăm în postul Adormirii Maicii Domnului. Apoi, preacucernicia sa a săvârșit Slujba primului Paraclis al Maicii Domnului în camera spirituală a Centrului. La final, s-a desfășurat o lecție catehetică cu tema ,,Maica Domnului – Grabnica ajutătoare celor ce se roagă ei cu credință”, ocazie cu care s-au împărțit iconițe cu Maica Domnului celor prezenți.

De menționat că din anul 2014, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, între Parohia Fierbinți Târg și Centrul de asistență Medico – Social din localitatea Fierbinți Târg există un Protocol de parteneriat.

A consemnat preot drd. Andrei – Gabriel GHIAUR

Categories: Fără categorie

fierbinti-targ

Sari la conținut