Menu Home

Începutul anului școlar la Liceul Tehnologic din Fierbinți Târg

Ca în toate localitățile, luni 14 septembrie 2015, și în orașul Fierbinți Târg a început noul an școlar 2015 – 2016. La prima oră a dimineții, elevii cu mic cu mare s-au strâns pe terenul de fotbal din curtea liceului, pe chipurile celor mai mici citindu-se emoția primei zile de școală din viața lor.

Festivitatea de deschidere a noului an școlar a debutat cu săvârșirea slujbei de Te – Deum de către preoții din localitatea Fierbinți Târg: preotul Viorel Olteanul de la parohia Fierbinții de Sus; preotul Dănuț Apostol de la parohia Grecii de Jos; preotul Adrian Andrei de la parohia Stroiești și preotul Andrei – Gabriel Ghiaur de la parohia Fierbinți Târg. Apoi directorul Liceului Tehnologic Fierbinți Târg, domnul Gică Maftei, și primarul localității, domnul Husein Iuksel, au rostit câte un cuvânt de bun venit.

La final, elevii au fost invitați să intre în sălile de curs, spre a se bucura de reîntâlnirea cu învățătorii, profesorii și colegii lor de clasă.

A consemnat preot drd. Andrei – Gabriel GHIAUR

Categories: Fără categorie

fierbinti-targ

Sari la conținut