Menu Home

Părintele paroh a participat la Conferința județeană ,,„Modele de bună practică din activitatea social-filantropică desfășurată în parohiile din Episcopia Sloboziei și Călărașilor”

Joi, 19 Noiembrie 2015, preacucernicul părinte Andrei – Gabriel Ghiaur a participat la Conferința județeană ,,Modele de bună practică din activitatea social- filantropică desfășurată în parohiile din Episcopia Sloboziei și Călărașilor”, unde a susținut referatul: ,,Activitatea social – filantropică desfășurată în Parohia Fierbinți Târg în prima jumătate a secolului al XX – lea”, evidențiind personalitatea părintelui Mincu Popescu, care a păstorit vreme de 53 de ani comunitatea din Fierbinți Târg, între anii 1899 – 1935 ca preot paroh și între anii 1935 – 1952 ca preot pensionar.

Categories: Fără categorie

fierbinti-targ

Sari la conținut