Părintele paroh a participat la Conferința județeană ,,„Modele de bună practică din activitatea social-filantropică desfășurată în parohiile din Episcopia Sloboziei și Călărașilor”

Joi, 19 Noiembrie 2015, preacucernicul părinte Andrei - Gabriel Ghiaur a participat la Conferința județeană ,,Modele de bună practică din activitatea social- filantropică desfășurată în parohiile din Episcopia Sloboziei și Călărașilor”, unde a susținut referatul: ,,Activitatea social - filantropică desfășurată în Parohia Fierbinți Târg în prima jumătate a secolului al XX - lea”, evidențiind personalitatea părintelui Mincu Popescu, care a păstorit vreme de 53 de ani comunitatea din Fierbinți Târg, între anii 1899 - 1935 ca preot paroh și între anii 1935 - 1952 ca preot pensionar.
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...