Menu Home

Vârstnicii Centrului Medico – Social din Fierbinți Târg s-au împărtășit cu Sfintele Taine

Miercuri, 23 decembrie 2015, beneficiarii Centrului Medico – Social din orașul Fierbinți Târg s-au împărtășit cu Sfintele și Dumnezeieștile Taine ale Domnului nostru Iisus Hristos, pentru a simți cu adevărat bucuria praznicului împărătesc al Nașterii Domnului Iisus Hristos care se apropie.

Cu această ocazie, preacucernicul părinte Andrei – Gabriel Ghiaur le-a vorbit celor prezenți despre ,,Necesitatea Întrupării Domnului nostru Iisus Hristos pentru mântuirea neamului omenesc”.

La final, părintele le-a împărțit tuturor câte o icoană cu Maica Domnului care poartă în brațe pe dumnezeiescul Prunc Iisus Hristos, cea mai răspândită și mai dragă reprezentare iconografică în Ortodoxie.

A consemnat preot drd. Andrei – Gabriel Ghiaur

Categories: Fără categorie

fierbinti-targ

Sari la conținut