Menu Home

Daruri de Crăciun la Parohia Fierbinți Târg

Vineri, 25 decembrie 2015, când Biserica Ortodoxă sărbătorește praznicul Nașterii Domnului Iisus Hristos, credincioșii parohiei Fierbinți Târg s-au adunat cu mic cu mare în biserica parohială pentru a participa la Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie.

La final, după ce preotul paroh Ghiaur Andrei Gabriel a citit Pastorala Chiriarhală la Nașterea Domnului intitulată ,,Smerenia Betleemului”, a avut loc un program artistic susținut de copii de la școala primară din localitate sub îndrumarea părintelui paroh. Elevii prezenți au cântat colinde tradiționale și au rostit poezii despre slăvitul Praznic al Nașterii Pruncului dumnezeiesc în ieslea din Betleemul Iudeii. Spre bucuria celor mici a venit și Moș Crăciun cu daruri ca să răsplătească osteneala lor.

,,Venirea Moșului”, care a împărțit copiilor 60 de pachete consistente cu dulciuri, a fost posibilă datorită generozității firmei Alka Trading CO SRL, doamnei Petre Elena și a enoriașilor Parohiei Fierbinți Târg.

A consemnat preot drd. Andrei – Gabriel Ghiaur

Categories: Fără categorie

fierbinti-targ

Sari la conținut