Menu Home

Cerc pastoral – misionar la Parohia Stroiești din localitatea Fierbinți Târg

Marți, 19 iulie 2016, în ajunul cinstirii Sfântului Prooroc Ilie, s-au întrunit preoții Cercului pastoral – misionar Fierbinți – Dridu în biserica parohială din Stroiești. Cu această ocazie, a fost săvârșită Taina Sfântului Maslu spre bucuria duhovnicească a credincioșilor prezenți în număr mare.

La momentul cuvenit, preacucernicul părinte dr. Andrei – Gabriel Ghiaur de la Parohia Fierbinți Târg a susținut referatul cu tema „Sfântul Prooroc Ilie Tesviteanul – al doilea Înaintemergător al Mântuitorului și precursor al ascetismului creștin”.

La final, părintele paroh Andrei Adrian a mulțumit tuturor participanților, rugând pe Sfântul Proroc Ilie să mijlocească pentru a noastră mântuire.

A consemnat preacucernicul părinte paroh Andrei Adrian

Categories: Fără categorie

fierbinti-targ

Sari la conținut