Menu Home

Vă rugăm să ne ajutați în vederea susținerii lucrărilor de construire a „Centrului multifuncțional Sfântul Apostol Andrei”

Cu ajutorul Domnului am demarat lucrările la „Centrul multifuncțional Sfântul Apostol Andrei”, ce va cuprinde: capelă mortuară, o sală multifuncțională (pentru desfășurarea activităților sociale, culturale, administrativ – gospodărești), grup sanitar și birou parohial. Este un demers necesar pentru comunitatea noastră parohială, dar greu și anevoios. Însă cu ajutorul lui Domnului nostru Iisus Hristos, Care ne spune „Îndrăzniți, Eu am biruit lumea” (Ioan 16: 33), și al dumneavoastră, căci Dumnezeu lucrează prin oameni, vom reuși. Cei care doriți să ne ajutați, puteți face donații în contul bancar al Parohiei Fierbinți Târg, care este următorul: RO63RNCB0172009640190001 deschis la BCR; Motiv: donație pentru ridicarea „Centrul multifuncțional Sfântul Apostol Andrei”; CIF – ul Parohiei Fierbinți Târg este 7301965. Puteți direcționa 2% din impozitul pe venit, prin completarea formularului 230. Prevederile Codului Fiscal stabilesc posibilitatea ca orice contribuabil să direcționeze 2% din impozitul pe venit, care deja a fost reținut de către stat, către o organizație nonprofit. Informații suplimentare la www.doilasuta.ro. De asemenea, firmele pot face și Contracte de sponsorizare pentru acest demers necesar pentru Parohia Fierbinți Târg. Vă mulțumim și Dumnezeu să vă binecuvinteze! Cu dragoste frățească! Preot Ghiaur Andrei – Gabriel

Categories: CENTRUL MULTIFUNCȚIONAL SF. ANDREI

fierbinti-targ

Sari la conținut