Menu Home

Nașterea Domnului în Parohia Fierbinți Târg

Duminică, 25 decembrie 2016, de Slăvitul Praznic al Nașterii Domnului nostru Iisus Hristos, după Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie și după citirea Pastoralei Chiriarhului la această mare sărbătoare, la biserica parohială din Fierbinți Târg a venit Moș Crăciun.Cu această ocazie, grupul de cateheză parohial a pregătit un program artistic format din colinde și poezii de Crăciun, sub îndrumarea părintelui paroh Andrei – Gabriel Ghiaur, spre bucuria duhovnicească a credincioșilor prezenți în număr mare. Apoi, un grup de colindători de la Liceul Tehnologic Fierbinți Târg, coordonat de domnul Ionuț Nicolescu, Profesor de Religie, au încântat auditoriul prin interpretarea unor colinde deosebite.În acest an, venirea Moșului Crăciun, care a pregătit 110 pachete, s-a datorat generozității firmei Alka Trading Co Srl (prin domnul Ion Drăgoi), Băncii Patria Credit (prin domnul Florin Alexandru Oancea), domnilor: Minea Adrian, Lucian Ghinescu, Costel Nițu și doamnelor: Iulia Mareș, Zoe Constantinescu.A consemnat Preot Dr. Andrei – Gabriel Ghiaur

Categories: Fără categorie

fierbinti-targ

Sari la conținut