Menu Home

Preoții din Fierbinți Târg alături de beneficiarii Căminului pentru persoane vârstnice din aceeași localitate

Marți, 27 decembrie 2016, în cea de-a treia zi a Praznicului Nașterii Domnului, când biserica dreptmăritoare creștină îl cinstește pe Sfântul Arhidiacon Ștefan, primul diacon si martir al Bisericii, preoții: Gheorghe Radu de la Parohia Fierbinții de Jos, Viorel Olteanu de la Parohia Fierbinții de Sus, Andrei – Gabriel Ghiaur de la Parohia Fierbinți Târg și Adrian Andrei de la Parohia Stroești, au făcut o vizită la Căminul pentru persoanele vârstnice din localitatea Fierbinți Târg.Cu această ocazie, preoții i-au bucurat pe bătrâni, prin interpretarea unor colinde tradiționale românești și le-au împărțit fructe.La final, părintele Andrei – Gabriel Ghiaur a rostit un cuvânt de învățătură despre Nașterea Domnului – prilej de bucurie pentru întreaga omenire.A consemnat preot dr. Andrei – Gabriel Ghiaur de la Parohia Fierbinți Târg

Categories: Fără categorie

fierbinti-targ

Sari la conținut