Menu Home

Conlucrare pentru ajutorarea vârstnicilor de la Căminul din Fierbinți Târg

Vineri, 17 noiembrie 2017, părinții copiilor de la Grădinița „Raza de Soare” din Urziceni, însoțiți de doamnele educatoare și de părintele Ghiaur Andrei – Gabriel de la Parohia Fierbinți, s-au deplasat la Azilul de bătrâni din Fierbinți Târg spre a le dărui vârstnicilor de aici, legume și fructe. Întâlnirea a fost emoționantă, la gesturile vizitatorilor de îmbărbătare şi mângâiere, bătrânii au răspuns cu strângeri de mână, îmbrăţişări, zâmbete şi urări de sănătate şi putere de a mai veni să-i mai viziteze și cu alte ocazii. Acțiunea social – filantropică s-a datorat generozității părinților copiilor de la Grădinița „Raza de Soare” din Urziceni, care au organizat o colectă de amploare în cadrul Gădriniței la inițiativa doamnei directoare, și se înscrie în activitățile parteneriatului dintre Parohia Fierbinți Târg și Azilul de bătrâni din Fierbinți Târg. A consemnat preot dr. Andrei – Gabriel GHIAUR de la Parohia Fierbinți Târg

Categories: Fără categorie

fierbinti-targ

Sari la conținut