Sâmbătă, 08 septembrie 2018, în ultima săptămână a vacanței de vară, părintele Ghiaur Andrei – Gabriel, însoțit de îngrijitorul bisericesc Bratu Daniel, a mers la domiciliul a opt copii ce provin familii defavorizate pentru a le dărui câte un ghiozdan complet echipat, spre a le fi de folos în noul an școlar 2018 – 2019.
Această acțiune se înscrie în cadrul proiectului „Educația – prioritate a Bisericii”, care se desfășoară cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, la nivelul întregului Protopopiat Urziceni.
A consemnat preot paroh dr. Andrei – Gabriel GHIAUR de la Parohia Fierbinți Târg
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5b9a49056f0d40.51904281.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5b9a4906705cc1.68424711.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5b9a4906b678c4.33630157.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5b9a49070eb2b1.85001841.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5b9a490744eb00.65897308.jpeg)
Categories: Fără categorie