Menu Home

Prima activitate culturală desfășurată în Centrul multifuncțional Sfântul Apostol Andrei

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte VINCENȚIU, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, joi, 29 noiembrie 2018, în sala Centrului multifuncțional Sfântul Apostol Andrei, s-a desfășurat activitatea culturală Sfântul Apostol Andrei – ocrotitorul tuturor românilor în cadrul parteneriatului încheiat între Parohia Fierbinți Târg și Liceul Tehnologic din localitate.

La eveniment au participat doamnele profesoare: Tina Apostol, director adjunct al Liceului Tehnologic, Ștefan Cristina Mihaela, domnul profesor de Religie, Ionuț Nicolescu, precum și 50 de elevi din învățământul liceal.

Părintele Andrei – Gabriel Ghiaur, gazda evenimentului, a prezentat un material în power point cu tema întălnirii, vorbind despre viața Sfântului Apostol Andrei, cel întâi chemat, Ocrotitorul României, și despre rolul Bisericii în făptuirea Marii Uniri.

După care, corul Liceului Tehnologic, dirijar de domnul profesor Ionuț Nicolescu, a interpretat cântece cu mesaj patriotic.

La final, toți elevii au servit produse de post pregătite de doamnele din Comitetul parohial.

Categories: Fără categorie

fierbinti-targ

Sari la conținut