Menu Home

Fișe de lucru pentru clasa pregătitoare oferite gratuit de Biserică

La finele anului 2018, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, și sub atenta implicare a părintelui Stanciu Dragoș, Inspector de Religie, toți elevii clasei pregătitoare de la școlile din cuprinsul Protopopiatului Urziceni au primit gratuit fișe de lucru pentru disciplina Religie. Costul acestor materiale didactice a fost suportat de preoți. La Liceul Tehnologic din Fierbinți Târg 45 de fișe de lucru au fost dăruite elevilor de la clasa pregătitoare de către cei cinci preoți de la parohiile din Fierbinți Târg.

Aceste fișe de lucru reprezintă pentru elevi mijloace de dezvoltare a interesului pentru domeniul educației religioase și suport în formarea unor atitudini și comportamente în acord cu valorile creștine. Pentru profesorul de religie fișele constituie un instrument de orientare în proiectarea și desfășurarea orei de religie.

Categories: Fără categorie

fierbinti-targ

Sari la conținut