Menu Home

Împreuna lucrare a preotului și a profesorului de Religie în Parohia Fierbinți Târg

Duminică, 14 aprilie 2019, după Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie, în sala Centrului multifuncțional Sfântul Apostol Andrei a Parohiei Fierbinți Târg, s-a desfășurat ora de cateheză săptămânală cu tema Obiceiuri pascale cu o activitate practică ce a presupus deprinderea tehnicii încondeierii ouălor de Paști. A  fost o întâlnire specială, deoarece s-a desfășurat în cadrul parteneriatului încheiat între Parohia Fierbinți Târg și Liceul Tehnologic din localitate, cu implicarea deosebită a domnului profesor de Religie, Ionuț Nicolescu. S-a convenit ca în fiecare lună, mai exact în cea de-a doua duminică din lună, cateheza săptămânală să fie rezultatul împreunei lucrări a preotului și a profesorului de Religie.

La final, toți paticipanții au servit suc natural și produse de post pregătite de doamnele din Comitetul parohial.

A consemnat preot dr. Andrei – Gabriel GHIAUR de la Parohia Fierbinți Târg

Categories: Fără categorie

fierbinti-targ

Sari la conținut