Duminică, 14 aprilie 2019, după Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie, în sala Centrului multifuncțional Sfântul Apostol Andrei a Parohiei Fierbinți Târg, s-a desfășurat ora de cateheză săptămânală cu tema Obiceiuri pascale cu o activitate practică ce a presupus deprinderea tehnicii încondeierii ouălor de Paști. A fost o întâlnire specială, deoarece s-a desfășurat în cadrul parteneriatului încheiat între Parohia Fierbinți Târg și Liceul Tehnologic din localitate, cu implicarea deosebită a domnului profesor de Religie, Ionuț Nicolescu. S-a convenit ca în fiecare lună, mai exact în cea de-a doua duminică din lună, cateheza săptămânală să fie rezultatul împreunei lucrări a preotului și a profesorului de Religie.
La final, toți paticipanții au servit suc natural și produse de post pregătite de doamnele din Comitetul parohial.
A consemnat preot dr. Andrei – Gabriel GHIAUR de la Parohia Fierbinți Târg
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5cb6415e5fa6d5.12630340.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5cb6415ea3d0d5.76842893.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5cb6415ecc1a43.98252777.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5cb6415eeff885.29822437.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5cb6415f22eaf1.27992046.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5cb6415f4e21e0.76132620.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5cb6415f75ebe4.41900905.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5cb6415fa31482.50932760.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5cb6415fccb116.09138659.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5cb641600464f9.66054879.jpeg)
Categories: Fără categorie