În data de 12 mai 2019, Protopopiatul Urziceni a organizat cea de a XVI -a ediție a concursului Te Deum Laudamus la care a participat și grupul de cateheză Sfântul Apostol Andrei – Fierbinți Târg.
La final, elevii coordonați de domnul profesor de Religie Nicolescu Ionuț au obținut premii la toate secțiunile concursului și anume: la cunoștințe religioase (premiul III), la cântări religioase (premiul pentru promovarea sentimentul religios) și la pictură religioasă (premiul I).
A consemnat Ionuț NICOLESCU, Profesor de Religie la Liceul Tehnologic – Fierbinți Târg
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5cdab6bfd2ef51.23248410.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5cdab6c035b4e7.89540949.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5cdab6c06597f4.11125317.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5cdab6c0870298.85525515.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5cdab6c0a833c8.00436035.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5cdab6c0ca2761.55797071.jpeg)
Categories: Fără categorie