Duminică, 12 mai 2019, după Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie, în sala Centrului multifuncțional Sfântul Apostol Andrei a Parohiei Fierbinți Târg, s-a desfășurat ora de cateheză săptămânală în cadrul căreia s-a vizionat filmul Risen: Misterul Înălțării (2016) în regia lui Kevin Reynolds. Cei prezenți au servit floricele de porumb (popcorn) și suc.
Această întâlnire s-a desfășurat în cadrul parteneriatului încheiat între Parohia Fierbinți Târg și Liceul Tehnologic din localitate, cu implicarea deosebită a domnului profesor de Religie, Ionuț Nicolescu. S-a convenit ca în fiecare lună, mai exact în cea de-a doua duminică din lună, cateheza săptămânală să fie rezultatul împreunei lucrări a preotului și a profesorului de Religie.
A consemnat preot dr. Andrei – Gabriel GHIAUR de la Parohia Fierbinți Târg
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5cdab2bd0354a3.40620648.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5cdab2bd518ff6.60212471.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5cdab2bd7b8465.88602723.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5cdab2bda4cc10.47885851.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5cdab2bdcddd39.25914013.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5cdab2be037410.12876980.jpeg)
Categories: Fără categorie