Menu Home

Vizionare de film religios la Parohia Fierbinți Târg

Duminică, 12 mai 2019, după Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie, în sala Centrului multifuncțional Sfântul Apostol Andrei a Parohiei Fierbinți Târg, s-a desfășurat ora de cateheză săptămânală în cadrul căreia s-a vizionat filmul Risen: Misterul Înălțării (2016) în regia lui Kevin Reynolds. Cei prezenți au servit floricele de porumb (popcorn) și suc.

           Această întâlnire s-a desfășurat în cadrul parteneriatului încheiat între Parohia Fierbinți Târg și Liceul Tehnologic din localitate, cu implicarea deosebită a domnului profesor de Religie, Ionuț Nicolescu. S-a convenit ca în fiecare lună, mai exact în cea de-a doua duminică din lună, cateheza săptămânală să fie rezultatul împreunei lucrări a preotului și a profesorului de Religie.

A consemnat preot dr. Andrei – Gabriel GHIAUR de la Parohia Fierbinți Târg

Categories: Fără categorie

fierbinti-targ

Sari la conținut