Fișe de lucru oferite gratuit pentru disciplina Religie la Fierbinți Târg

În ziua de 25 octombrie 2019, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, și sub atenta implicare a părintelui Stanciu Dragoș, Inspector de Religie, cei 45 de elevi de la clasele pregătitoare din cadrul Liceului Tehnologic - Fierbinți Târg au primit gratuit fișe de lucru la disciplina Religie. Aceste materiale didactice au fost oferite de către cei cinci preoți din localitatea Fierbinți Târg.

Fișele de lucru reprezintă pentru elevi mijloace de dezvoltare a interesului pentru domeniul educației religioase și suport în formarea unor atitudini și comportamente în acord cu valorile creștine. Pentru profesorul de religie fișele constituie un instrument de orientare în proiectarea și desfășurarea orei de religie.

A consemnat preot dr. Andrei Gabriel GHIAUR


0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...