Menu Home

Praznicul Nașterii Domnului la Parohia Fierbinți Târg

Miercuri, 25 decembrie 2019, când Biserica dreptmăritoare creștină a sărbătorit praznicul Nașterii Domnului nostru Iisus Hristos, la Parohia Fierbinți Târg, după Sfânta si Dumnezeiasca Liturghie, a fost citită pastorala chiriarhală ,,Crăciunul – Taina Întrupării Mântuitorului”. Apoi, grupul de cateheză al parohiei, coordonat de părintele paroh, a susținut un program artistic de colinde.

La final, toți cei prezenți au primit daruri. Cu această ocazie s-au împărțit 100 pachete cu dulciuri și jucării.  A doua zi, fiecare enoriaș prezent la slujbă a primit câte un cozonac. După care, părintele paroh a împărțit 5 pachete consistente cu alimente persoanelor cu posibilități materiale reduse.
A consemnat preot dr. Andrei Gabriel GHIAUR

Categories: Fără categorie

fierbinti-targ

Sari la conținut