Fapta cea bună în vreme de pandemie…

În contextul epidemiologic actual, la îndemnul Preasfințitului Părinte VINCENȚIU,  Episcopul Sloboziei și Călărașilor, Parohia Fierbinți Târgdin Brașov a desfășurat o campanie social-filantropică care a avut drept scop aprovizionarea cu alimente către oamenii nevoiași și bătrâni.

Astfel, părintele paroh Ghiaur Andrei Gabriel s-a deplasat la domiciliul persoanelor vârstnice singure și la cei sărmani, cu echipament de protecție personală adecvat, spre a le distribui alimente neperisabile, suc natural și apă.

La nivelul parohiei s-a alcătuit o listă cu persoanele de peste 65 de ani și singure spre a fi ajutate în această perioadă de pandemie.

 

A consemnat preot dr. Andrei – Gabriel GHIAUR


0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...