122/Ziua mamei sărbătorită în avans la Parohia Fierbinți Târg

În fiecare an, la începutul lunii martie este sărbătorită Ziua Internaţională a Femeii. Cu acest prilej, în data de 01 martie 2020, Duminica Lăsatului sec de brânză,  la Parohia Fierbinți Târg, mama creștină a fost sărbătorită în avans. Apoi, în cursul săptămânii următoare, părintele paroh Ghiaur Andrei Gabriel a felicitat toate doamnele și domnișoarele din parohie, dăruindu-le flori, mărțișoare, precum și produse cosmetice.

Ziua Internaţională a Femeii a devenit un moment de mulţumire, apreciere şi recunoaştere a eforturilor mamelor, soţiilor, tuturor femeilor ce ne înconjoară în Parohia Fierbinți Târg, fiind cele care ne oferă bucuria vieţii şi motivaţia de a trăi.

 

A consemnat preot dr. Andrei – Gabriel GHIAUR


0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...