Filantropie în lumina Învierii la Parohia Fierbinți Târg

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte VINCENȚIU, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, care a îndemnat părintește la înmulțirea faptei cele bune în contextul epidemiologic actual, începând cu Joia Mare și până în ziua Slăvitului Praznic al Învierii Domnului, Parohia Fierbinți Târg a desfășurat o amplă campanie social-filantropică care a avut drept scop aprovizionarea cu alimente a familiilor defavorizate din punct de vedere material și a bătrânilor singuri.

Astfel, părintele paroh Ghiaur Andrei Gabriel s-a deplasat la domiciliul persoanelor vârstnice singure și la cei sărmani, cu echipament de protecție personală adecvat, spre a le distribui 30 de pachete cu alimente specifice sărbătorilor pascale. De asemenea, 3 copii ce provin din familii dezorganizate au primit 3 biciclete.

 

A consemnat preot dr. Andrei – Gabriel GHIAUR


0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...