Proiectul ,,Împarte dragoste și bunătate” în mediul online la Parohia Fierbinți Târg

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte VINCENȚIU, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în această perioadă s-a implementat proiectul Împarte dragoste și bunătate finanțat de Fundația World Vision România în Parohia Fierbinți Târg. În contextul epidemiologic actual, în care se impune obligatoriu distanțarea socială, în mediul online se desfășoară foarte bine acest proiect. S-a creat un grup pe platforma de internet și aici se implementează toate temele acestui proiect. De pildă, în această săptămână s-a propus drept temă Obiceiuri pascale în Biserica Ortodoxă, și toți elevii implicați au răspuns afirmativ acestei invitații.

 

A consemnat preot dr. Andrei – Gabriel GHIAUR de la Parohia Fierbinți Târg


0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...