1 MAI cu fapte bune la Parohia Fierbinți Târg

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte VINCENȚIU, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în contextul epidemiologic actual, în după –amiaza zilei de 1 mai a.c., la Parohia Fierbinți Târg s-a desfășurat o activitate social-filantropică care a avut drept scop aprovizionarea cu alimente a familiilor defavorizate din punct de vedere material și a bătrânilor singuri.

Astfel, părintele paroh Ghiaur Andrei Gabriel, însoțit de un voluntar, s-a deplasat la domiciliul persoanelor vârstnice singure și la cei sărmani, cu echipament de protecție personală adecvat, spre a le distribui 10 de pachete cu alimente neperisabile și fructe. 

A consemnat preot dr. Andrei – Gabriel GHIAUR0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...