Educația – o prioritate și-n parohia Fierbinți Târg

În preajma începutului noului an școlar și-n parohia Fierbinți Târg, ca-n toate parohiile arondate Protopopiatului Urziceni, se desfășoară activitatea social – filantropică Educația- prioritate a Bisericii, în cadrul căreia copiii cu posibilități financiare reduse primesc cele de trebuință pentru desfășurarea în bune condiții a învățării.

Astfel, sâmbătă, 12 septembrie 2020, părintele paroh Andrei – Gabriel Ghiaur s-a deplasat la domiciliul a trei familii aflate în dificultate materială spre a dărui 5 ghiozdane complet echipate pentru începerea noului an școlar. De asemenea, s-au mai împărțit haine și încălțăminte adidas. Totalul celor distribuite se ridică la valoarea de 3.000 lei. Mulțumim celor implicați, și-n mod special familiilor Filip și Petcu pentru ajutor.

A consemnat preot dr. Andrei Gabriel GHIAUR de la Parohia Fierbinți Târg