Menu Home

Împreună lucrare a parohiilor Fierbinți Târg și Bărcănești

O importantă componentă a activității pastoral – misionare este cea social – filntropică, și din acest motiv în fiecare comunitate parohială grija față de cei aflați în lipsuri este o prioritate. Astfel, preacucernicii părinți Andrei Ghiaur de la Parohia Fierbinți Târg și Cristian Petcu de la Parohia Bărcănești, au desfășurat împreună o activitate socială care a constat în achiziționarea de îmbrăcăminte și încălțăminte pentru doi copii, un băiat din Bărcănești și o fată din Fierbinți Târg.

Acestă activitate a fost posibilă datorită generozității unei familii ortodoxe stabilită în Anglia.

 

A consemnat preot Andrei Gabriel Ghiaur de la Parohia Fierbinți Târg

Categories: Fără categorie

fierbinti-targ

Sari la conținut