Hramul bisericii parohiale din Fierbinți Târg

Vineri, 23 aprilie 2021, când Biserica dreptmăritoare creștină l-a sărbătorit pe Sfântul Mare Mucenic Gheorghe, biserica parohială și-a serbat cel dintâi hram.

            Cu această ocazie, după Sfânta Liturghie s-a săvârșit Acatistul Sfântului Mare Mucenic Gheorghe și Slujba Parastasului, de către preoții urbei Fierbinți Târg, pentru ctitorii și slujitorii sfântului locaș trecuți la Domnul.

La final, pentru a respecta întru totul recomandările ce se impun în prezentul context pandemic, s-au împărțit 70 pachete cu alimente de post celor prezenți. Acestea au fost pregătite de doamnele din Comitetul Parohial în condiții de maximă siguranță sanitară. Totodată, părintele paroh s-a deplasat și la domiciliul a 7 persoane aflate în dificultate spre a le împărți pachete cu alimente.

 

A consemnat preot dr. Andrei – Gabriel GHIAUR de la Parohia Fierbinți Târg


0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...