Menu Home

Praznicul Adormirii Maicii Domnului la Parohia Fierbinți Târg

În ziua de 15 august 2022, când Biserica noastră dreptmăritoare creștină sărbătorește praznicul Adormirii Maicii Domnului, credincioșii Parohiei Fierbinți Târg s-au adunat cu mic cu mare spre a participa la Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie. După cuvântul rostit de părintele paroh dr. Andrei – Gabriel Ghiaur în care a evidențiat rolul Maicii Domnului în iconomia mântuirii noastre, cei prezenți au primit daruri și au participat la o agapă frățească, care s-a desfășurat în Sala multifuncțională a Centrului Sf. Apostol Andrei al Parohiei. A devenit deja o tradiție ca la acest praznic credincioșii să participe la o agapă frățească organizată de doamnele din Comitetul Parohial.

 

Categories: CENTRUL MULTIFUNCȚIONAL SF. ANDREI Fără categorie

fierbinti-targ

Sari la conținut