Menu Home

„Maica Domnului – ocrotitoarea copiilor” activitate educațională la Fierbinți Târg

Vineri, 21 octombrie a.c., părintele profesor Andrei – Gabriel Ghiaur a desfășurat la Liceul Tehnologic Fierbinți Târg o activitate educațională intitulată sugestiv „Maica Domnului – ocrotitoarea copiilor”. Această acțiune s-a realizat în cadrul Protocolului de cooperare încheiat între Parohia Fierbinți Târg și Liceul Tehnologic Fiebinți Târg și a constat în distribuirea, după categoria de vârstă, a unor produse de papetărie (agende, pixuri, dosare plic) și a unor iconițe și paraclise ale Maicii Domnului. Totodată părintele le-a vorbit elevilor de la Școala primară și Gimnazială din cadrul unității școlare despre rolul de mijlocitoare a Maicii Domnului și despre grija de mamă pe care o are Maica Sfântă față de toți oamenii, dar în mod special față de copii.

A consemnat preot Andrei Gabriel Ghiaur de la Parohia Fierbinți Târg

Categories: Fără categorie

fierbinti-targ

Sari la conținut