Racla cu moaștele Sfântului Martir Constantin Brâncoveanu va fi adusă la Parohia FIERBINȚI TÂRG cu ocazia hramului de iarnă

Marți, 29 noiembrie 2022, ora 16:00, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte VINCENȚIU Episcopul Sloboziei și Călărașilor, va avea loc o procesiune cu Sfânta Raclă cu Moaștele Sf. Mc. Constantin Brâncoveanu.

Sfântul odor va fi primit în dreptul Liceului Tehnologic Fierbinți Târg, și purtat pe brațe de preoți. Sunt așteptați credincioșii din localitatea Fierbinți Târg și din împrejurimi. Vor participa preoții din Cercul Pastoral Fierbinți – Dridu, în frunte cu părintele protopop Aurel Berbec.

Sfânta Raclă va rămâne spre închinare în biserica parohială din Fierbinți Târg până Miercuri, 30 noiembrie 2022, ora 17:00.

29 – 30 noiembrie 2022

Sfânta Raclă cu Moaștele Sf. Mc. Constantin Brâncoveanu

La hramul PAROHIEI FIERBINȚI TÂRG

MARȚI 29 noiembrie:

Ora 16:00 – primirea Sfintei Icoane în dreptul Liceului Tehnologic Fierbinți Târg, după care se va merge în procesiune spre biserica parohială Sf. M. Mc. Gheorghe – Fierbinți Târg;

Ora 16:30 – Taina Sfântului Maslu cu 7 preoți;

Ora 18:00 – Slujba Vecerniei unită cu Litia;

Ora 19.00 – Acatistul Sfântului Apostol Andrei.

MIERCURI 30 noiembrie:

Ora 08:30 –  12.00 Utrenie, Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie cu ocazia hramului de iarnă al bisericii parohiale Sf. Andrei;

Ora 12.15 – Agapa frățească organizată cu ocazia hramului;

Ora 14:00 – Acatistul Sfântului Apostol Andrei;

Ora 16:00 – Acatistul Sfânților Martiri Brâncoveni;

Ora 17:00 – plecarea Sfintei Racle spre Parohia Căzănești 2.