Menu Home

21 – 25 noiembrie 2022 – ,,Săptămâna Legumelor și fructelor donate” la Fierbinți Târg

Părinții elevilor de la clasele primare ale Liceului Tehnologic Fierbinți Târg, sub coordonarea doamnelor învățătoare, au donat legume și fructe în cadrul campaniei ,,Săptămâna legumelor și fructelor” – ediția 2022. Această campanie este organizată de Direcția Generală penteu Învățământ preuniversitar a Ministerului Educației la nivelul fiecărui Inspectorat Școlar Județean. Anul acesta rezultatul colectei a fost direcționat către bătrânii de la Centrul Medico Social din Fierbinți Târg. Astfel, vineri, 25 noiembrie a.c., părintele profesor Andrei Gabriel Ghiaur de la Parohia Fierbinți Târg, însoțit de elevii clasei a IV-a, au mers la Centrul pentru vârstnici spre a aduce legumele și fructele colectate în cadrul acestei campanii sociale.

Categories: Fără categorie

fierbinti-targ

Sari la conținut