Menu Home

Atelier de creație la Parohia Fierbinți Târg de Sfântul Stelian, ocrotitorul copiilor

Sâmbătă, 26 noiembrie 2022, când Biserica noastră dreptmăritoare creștină l-a sărbătorit pe Sfântul Stelian, ocrotitorul copiilor, cei 26 de copii ai Grupului de cateheză parohial Fierbinți Târg s-au întâlnit în sala multifuncțională a Centrului ,,Sfântul Apostol Andrei” spre a  confecționa felicitări, îngerași și alte creații artistice specifice sărbătorilor de iarnă. Astfel, copiii ,coordonați de doamna învățătoare Georgeta Tănăsescu și de doamna preoteasă dr. Alexandra Ghiaur, au dat libertate imaginației lor creative și și-au uimit părinții cu rezultatul muncii lor. Părintele paroh Ghiaur Andrei a mulțumit voluntarilor pentru jertfelnicie și copiilor pentru creațiile lor artistice deosebite și a promis că astfel de întâlniri vor deveni un obicei pentru comunitatea parohială Fierbinți Târg.

Categories: Fără categorie

fierbinti-targ

Sari la conținut