Menu Home

Centrul multifuncțional al Parohiei Fierbinți Târg are o nouă bucătărie modernă

În cursul lunii aprilie a.c., părintele paroh alături de Consiliul Parohial au făcut demersuri în vederea achiziționării și montării unei bucătării dotate cu cele mai de actualitate obiecte profesionale necesare pentru funcționarea optimă a unei bucătării în cadrul Centrului multifuncțional Sfântul Apostol Andrei al Parohiei Fierbinți Târg. Astfel s-au achiziționat și montat: întregul sistem de instalație pentru apă și canalizare; hotă; chiuvetă cu baterie; aragaz cu plită; boiler.   Acest demers vine în sprijinul enoriașilor noștri pentru a organiza parastasele pentru cei dragi adormiți, cât și pentru buna desfășurare a proiectului Masa comuniunii, ce constă  în pregătirea unor agape frățești după Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie.

Categories: CENTRUL MULTIFUNCȚIONAL SF. ANDREI

fierbinti-targ

Sari la conținut