Menu Home

Hramul bisericii parohiale din Fierbinți Târg

Duminică, 23 aprilie 2023, când Biserica noastră dreptmăritoare creștină l-a sărbătorit pe Sfântul Mare Mucenic Gheorghe, biserica parohială din urbea Fierbinți Târg și-a cinstit ocrotitorul spiritual. Cu această ocazie, Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie a fost săvârșită de preacucernicul părinte pensionar Neacșu Vasile, care a fost preot paroh la această parohie în perioada 1973 – 2013. După care a fost săvârșită de către preoții din Cercul pastoral Fierbinți Slujba de pomenire pentru ctitorii, slujitorii și binefăcătorii sfântului locaș trecuți la Domnul.

Comitetul parohial a pregătit pentru hram 80 de pachete cu alimente.

A consemnat preot paroh Andrei – Gabriel GHIAUR

Categories: Fără categorie

fierbinti-targ

Sari la conținut