Menu Home

Campanie de donare de sânge la Parohia Fierbinți Târg

Pentru a veni în sprijinul semenilor noștri aflați în suferință, marți, 27 iunie 2023, în intervalul orar 09,00 – 12,00, Parohia Fierbinți Târg, Protopopiatul Urziceni, a organizat o nouă acțiune în cadrul campaniei naționale susținută de Patriarhia Română și anume: ”Donează sânge, salvează o viață!”.
Prin amabilitatea doamnei Raluca Mihaela Cruceat, director al Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița, o echipă medicală s-a deplasat la Centrul multifuncțional,,Sfântul Apostol Andrei” al Parohiei Fierbinți Târg pentru realizarea acestei acțiuni.
La demersul umanitar au luat parte persoane din Orașul Fierbinți Târg dar și din localitățile vecine, acestea arătând dragoste și solidaritate față de cei aflați în nevoie și anume persoanele bolnave care necesită asistență medicală în instituțiile specializate.
În cadrul acțiunii au donat sânge 16 de persoane.

Categories: Fără categorie

fierbinti-targ

Sari la conținut