Menu Home

Taina Sfântului Maslu săvârșită la Parohia Fierbinți Târg

Duminică, 06 august 2023, când  Biserica Dreptmăritoare face aducerea aminte a evenimentului cu totul special al Schimbării la Față a Domnului pe Muntele Taborului, începând cu ora 18.00, în biserica parohială din Fierbinți Târg a fost săvârșită Taina Sfântului Maslu spre bucuria duhovnicească a credincioșilor prezenți în număr mare.

La final, părintele paroh Andrei – Gabriel Ghiaur a rostit un cuvânt de învățătură cu tema „Pregătirea duhovnicească a creștinului pentru Sărbătoarea Adormirii Maicii Domnului.

Alături de părintele paroh au slujit părintele pensionar Vasile Neacșu, părintele Viorel Olteanu de la Parohia Fierbinții de Sus, părintele Apostol Daniel de la Parohia Grecii de Jos și părintele Petcu Cristian Daniel de la Parohia Bărcănești.

Categories: Fără categorie

fierbinti-targ

Sari la conținut