Parohia Fierbinți Târg va organiza un atelier gratuit de artă și îndemânare

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte VINCENȚIU, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, PAROHIA FIERBINȚI TÂRG în parteneriat cu Asociația „Toți pentru bine” va organiza Sâmbătă, 23 Septembrie 2023, începând cu ORA 15.00,  un ATELIER GRATUIT de artă și îndemânare.
TEMA -„sticle ornamentale cu nisip colorat”.
Veniți să vă exersați priceperea și să vă dezvoltați creativitatea printr-o activitate inedită!
Atelierul are o capacitate de 25 de locuri disponibile, iar organizatorii ii așteaptă pe copiii cu vârsta minimă de 4 ani la Centrul Social al Parohiei Fierbinți-Târg, str. Poștei nr. 3A.
Activitatea se desfășoară în intervalul orar 15:00-16:30 și fiecare copil va primi un set de 7 sticluțe pe care să le înfrumusețeze cu imaginație.
Rezervarea unui loc și înscrierea se fac, printr-un mesaj, la numărul de telefon 0734.894.742.
IMPORTANT: părinții /tutorii /reprezentanții legali ai copiilor vor primi un acord de participare în care sunt cuprinse regulile de siguranță pentru buna desfășurare a activității.