Menu Home

Atelier gratuit de creație la Parohia Fierbinți Târg

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte VINCENȚIU, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, Parohia Fierbinți Târg în parteneriat cu Asociația „Toți pentru bine” a organizat Sâmbătă, 23 Septembrie 2023, în intervalul orar 15.00 – 16.30, un atelier gratuit de artă și îndemânare. Tema acestuia a fost „sticle ornamentale cu nisip colorat”.

Cei 40 de copii prezenți au participat activ și au dat dovadă de pricepere și creativitate. Doamna Andreea Anghel, directorul Asociației ,,Toți pentru bine ” a coordonat activitatea inedită și a reușit să capteze atenția celor mici prin explicații și jocuri adaptate vârstei lor. Fiecare copil a primit un set de 7 sticluțe pe care le-a înfrumusețat prin umplerea acestora cu nisip decorativ colorat (roșu, flori de cireș, ocean, unt, azur). Acestea au fost achiziționate din fondurile proprii ale parohiei.

În timpul activității, copiii au servit dulciuri, fructe și răcoritoare.

Categories: CENTRUL MULTIFUNCȚIONAL SF. ANDREI

fierbinti-targ

Sari la conținut