Menu Home

O altfel de oră catehetică la Parohia Fierbinți Târg

Sâmbătă, 30 septembrie 2023, copiii de la grupul catehetic Sfântul Apostol Andrei al Parohiei Fierbinți Târg au avut parte de o ,,surpriză” din partea părintelui paroh Andrei Gabriel Ghiaur, care a pregătit pentru aceștia o excursie la mănăstirea Dridu. Aici, copiii au vizitat biserica mănăstirii și s-au bucurat de cadourile pregătite pentru ei de maici. Ora de cateheză s-a desfășurat în spațiul grădinii din incinta mănăstirii și a avut ca temă Sărbătoarea Acoperământul Maicii Domnului, dat fiind faptul că această vatră monahală are ca hram Acoperământul Maicii Domnului.

Excursia a avut ca scop atât motivarea copiilor de a lua parte în continuare la programul catehetic, dar mai ales să înțeleagă care sunt adevăratele valori și să descopere noi locuri încărcate de spiritualitate.

Categories: Fără categorie

fierbinti-targ

Sari la conținut