Menu Home

Fișe de lucru pentru disciplina Religie oferite gratuit de parohiile din Fierbinți Târg

În ziua de 13 octombrie 2023, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, și sub atenta implicare a părintelui Ion Marian, Inspector de Religie, cei 33 de elevi de la clasele pregătitoare din cadrul Liceului Tehnologic – Fierbinți Târg au primit gratuit fișe de lucru la disciplina Religie. Aceste materiale didactice au fost oferite de către cei cinci preoți din localitatea Fierbinți Târg. Fișele de lucru reprezintă pentru elevi mijloace de dezvoltare a interesului pentru domeniul educației religioase și suport în formarea unor atitudini și comportamente în acord cu valorile creștine. Pentru profesorul de religie fișele constituie un instrument de orientare în proiectarea și desfășurarea orei de religie.

 

 

Categories: Fără categorie

fierbinti-targ

Sari la conținut