Menu Home

Atelier gratuit de pictat figurine din ipsos la Parohia Fierbinți Târg

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte VINCENȚIU, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, PAROHIA FIERBINȚI TÂRG în parteneriat cu Asociația „Toți pentru bine” a organizat Sâmbătă, 21 octombrie 2023, în intervalul orar 15.00 – 16.30, un ATELIER GRATUIT de pictat figurine din ipsos (mere, pere, struguri). Cei 50 de copii prezenți au participat activ și au dat dovadă de pricepere, creativitate și au pictat ,,roadele” toamnei fiecare după priceperea sa. Doamna Andreea Anghel, directorul Asociației ,,Toți pentru bine ” a coordonat activitatea inedită și a reușit să capteze atenția celor mici prin explicații privind tehnica pictării pe ipsos. Fiecare copil a primit un set de 3 figurine din ipsos (măr, strugure și pară) pe care le-a înfrumusețat prin aplicarea culorilor potrivit fructului. Acestea au fost achiziționate din fondurile proprii ale parohiei. În timpul activității, copiii au servit dulciuri, suc și gogoși pregătite de o doamnă din Comitetul Parohial. La final, copiii au vizionat un desene religios despre ,,Cartea Facerii – Primii oameni”.

Categories: CENTRUL MULTIFUNCȚIONAL SF. ANDREI

fierbinti-targ

Sari la conținut