Menu Home

Atelier gratuit de creație la Parohia Fierbinți Târg

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte VINCENȚIU, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, PAROHIA FIERBINȚI TÂRG în parteneriat cu Asociația „Toți pentru bine” a organizat Sâmbătă, 25 noiembrie a.c., în intervalul orar 15.00 – 16.30, un ATELIER GRATUIT de creație.

Cei 40 de copii prezenți au participat activ și au dat dovadă de pricepere, creativitate și au realizat pe suport catornat figurine din pompoane, sârmă plușată colorată și stickere amuzante, fiecare după priceperea sa.

Doamna Andreea Anghel, directorul Asociației ,,Toți pentru bine ” a coordonat activitatea inedită și a reușit să capteze atenția celor mici prin explicații privind tehnica realizării acestor figurine, respectiv curcubeul ( semnul legământului lui Dumnezeu cu Noe) și chipul unui animăluț domestic (pisica).

Fiecare copil a primit un set de 3 suporturi de carton pe care le-a înfrumusețat prin aplicarea tehnicii proaspăt deprinse. Acestea au fost achiziționate din fondurile proprii ale parohiei.

În timpul activității, copiii au servit dulciuri și suc.

Categories: CENTRUL MULTIFUNCȚIONAL SF. ANDREI

fierbinti-targ

Sari la conținut