Menu Home

CURS INTERACTIV DE EDUCAȚIE FINANCIARĂ GRATUIT LA PAROHIA FIERBINȚI TÂRG

Sâmbăta, 03 decembrie 2023, în intervalul orar 15.00- 16.40, la Centrul parohial multifuncțional,, Sfântul Apostol Andrei „, s-a desfășurat un nou curs de educație financiară – Modulul 2, organizat de doamna economist Adela Ionesti.
Tema a fost; ,,Banii în format electronic si siguranta platilor online”.

Copiii au participat la ateliere interactive pe categorii de vârsta (vârsta 8 – 16 – au efectuat plăți online; vârsta 3-8 ani au confecționat propriul card și au colorat imagini reprezentative pentru plățile online).
Cei mici au servit dulciuri (biscuiți Oreo, batoane Kinder, bănuți de ciocolată, cornuri) și suc. Pentru aceasta mulțumim frumos familiei Ionesti, doamnei Mihaela Dionisie și doamnei Petruta Mihaela Stan .
Mulțumim și d-nului Ady Ionesti pentru laiptop-ul dăruit grupului de cateheză ,,Sfântul Apostol Andrei” al Parohiei Fierbinți Târg.

Întâlnirea a fost o reușită, îi felicităm pe cei mici pentru implicarea activă și atenția de care au dat dovadă.
#ParohiaFierbintiTârg
#Curseducatiefinanciaraptcopii
#Oradecatehezasaptamanala

Categories: CENTRUL MULTIFUNCȚIONAL SF. ANDREI

fierbinti-targ

Sari la conținut